Disc Golf

Pre koho je Disc Golf určený?

Disc Golf je možné hrať od predškolského veku až po starobu, čo ho robí jedným z najlepších celoživotných športov, ktoré máme k dispozícii. Taktiež zdravotne postihnutých sa dá v tomto zapojiť a dať im možnosť byť súčasťou tejto športovej aktivity a bežného života. Vzhľadom k tomu, že Disc Golf je tak ľahké sa naučiť, nie je vylúčený nikto. Existuje však aj Profesionálna Disc Golfová Asociácia (PDGA) s členskou základňou väčšou ako 40.000, ktorá vznikla v USA. Neustále budovanie Disc golfových ihrísk vo svete, ale aj u nás prispieva k napredovaniu tohto športu.

Kde si môžem zahrať Disc Golf?

Už v dnešnej dobe je možné nájsť niekoľko Disc golfových ihrísk aj u nás. No neustále sa plánuje výstavba nových. Väčšina z nich je voľne prístupná tak často, ako len budete chcieť. Ihrisko však nie je podmienkou pre túto hru. V miestach, kde zatiaľ nie sú vybudované Disc golfové ihriská, hráči hrajú na prírodné „jamky“, prípadne na prenosný kôš v blízkosti parkov a zelených plôch.

Disc Golf sa hrá v krásnom prostredí, kde človek načerpá veľa síl, urobí niečo pozitívne pre svoje zdravie a veľmi rád sa tam zase vráti. Deväť jamkové Disc golfové ihrisko, môže byť založené na dvoch hektároch pôdy a profesionálne 18-jamkové ihrisko na 12 až 16 hektároch. Disc golfové ihrisko môže koexistovať s existujúcimi zariadeniami v danom parku alebo rekreačnom a športovom zariadení. Ideálna poloha spája zalesnené a otvorené terény s rôznymi topografickými zmenami.

Prečo by som mal hrať?

Pokračujúci boom fitness nachádza stále viac a viac ľudí, ktorí sa do rekreačných aktivít v snahe zlepšiť zdravie a kvalitu života radi zapoja. Disc Golf ponúka hornej a spodnej časti tela stimuláciu, aeróbne cvičenie a podporuje kombináciu fyzických a psychických schopností, ktoré umožňujú veľmi malé riziko úrazu. Hráči s obmedzenou fyzickou kondíciu môžu začať pomaly a postupne zvyšovať svoju úroveň. Plánovanie je tiež flexibilné, jedna hra zaberie tak 1 až 2 hodiny, a je možné hrať sám, takže nie je ťažké plánovanie. A ako v tradičnom golfe, Disc golfisti sa ocitnú "závislý," zvyšuje pravdepodobnosť časté účasti. Disc Golf ponúka celoročnú športovú aktivitu, a to aj v daždi či snehu. Snáď najväčším atribútom tohto športu sú jej náklady – či skôr ich nedostatok. Disc profesionálnej kvality stojí menej ako 15 EUR a pre základnú hru si vystačíte s jedným.
A samozrejme je tu aj zábava z hry - bez ohľadu na váš vek a úroveň zručnosti!

!!!Varovanie!!! Táto hra je návyková. Keď ju raz vyskúšate, nebudete chcieť prestať.


© HURRA DISC s.r.o., Všetky práva vyhradené | Webové stránky od AiVision, s.r.o. - e-shop riešenie AiShop